Dlaczego nigdy nie realizuję swoich planów?

W tekście znajdziesz praktyczne wskazówki, jak przełamać nawyk prokrastynacji, takie jak ustalanie konkretnych celów, znalezienie motywacji i skuteczne zarządzanie czasem. Ania zwraca uwagę na długoterminowe skutki prokrastynacji, które mogą prowadzić do utraty szans życiowych.

Moja praca tak strasznie mnie męczy

Nie wiem, czy wiesz, ale w języku hiszpańskim jest taki żart słowny. Jaki jest twój status cywilny? Zmęczona. To wszystko przez to, że słowo cansada – zmęczona, jest bardzo podobne do casada – zamężna. Nie doszukuję się tutaj żadnych podtekstów, jedynie zauważam, że ciągłe zmęczenie nie tylko jest częścią naszej kultury, ale dodatkowo staje się przedmiotem żartów. A nie powinno.

Twoje NIE ma moc! Ale kiedy zbyt asertywnie jest już agresywnie?

O asertywności pisałam Ci już jakiś czas temu. Zapewne pamiętasz artykuł o tym, w jaki sposób rozmawiać z innymi osobami, aby móc stawiać granicę w taki sposób, żeby inni nie czuli się urażeni, ale również tak, aby Twoje granice zostały zachowane. Ale chciałabym, żebyśmy dzisiaj przyjrzeli się sytuacji, kiedy asertywność może być uznana za zachowanie zbyt asertywne.

Quiet quitting, czyli jak odejść z pracy nie rezygnując z niej?

Nie da się ukryć, że termin „quiet quitting jest hitem ostatnich miesięcy. Przynajmniej w Polsce, ponieważ w takich Stanach Zjednoczonych ciche odchodzenie z pracy trwa już przynajmniej od jakiegoś czasu. Ale zastanawiałeś/zastanawiałaś się nad tym, jak to jest, że w pewnym momencie ma się już dosyć ambitnych projektów i po prostu decyduje „jedynie” wypełniać swoje obowiązki?

Czy wiesz, jak motywować się do pracy?

Motywacja, motywować, zmotywowany… każdy z nas otoczony jest tymi słowami w życiu zawodowym i prywatnym. A bycie wysoko zmotywowanym do wykonywania wszelkiego rodzaju zadań, które stawia przed nami życie zdaje się być jedną z najbardziej cenionych cech w obecnych czasach.

Asertywność- jak skutecznie odmawiać?

Asertywność – jak skutecznie odmawiać?

Asertywność jest czymś więcej niż mówieniem „nie”. Jest to umiejętność otwartego wyrażania własnego zdania, uczuć czy postaw w sposób nienaruszający prawa i psychicznego terytorium drugiego człowieka – „Moje prawa i potrzeby są tak samo ważne jak twoje.

syndrom-oszusta

Nigdy nie będę wystarczająco dobry!

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu takie sytuacje, kiedy wydawało mu się, że nie nadaje się do niczego, nie ma wystarczających umiejętności, kwalifikacji, możliwości, aby odnieść sukces w swojej dziedzinie. Nie wspominając o tym, że wszystko jest źle, klimat niefajny i…cokolwiek jesteś w stanie tutaj umieścić.